Afera wizowa czyli jak PiS niszczy Polską demografię

Afera wizowa, która wybuchła kilka dni temu, przez ostatni czas jest głównym tematem w mediach. Na pewno nie jest to zdziwienie, ponieważ jej charakter korupcyjny może zadziałać deprecjonująco na poparcie partii rządzącej. Z tej sytuacji próbuje jak najwięcej ugrać opozycja, która widzi że tą sprawę może postawić jako filar swojej kampanii wyborczej. Sama afera uderza również w retorykę prowadzoną przez PiS, który wskazywał, że to opozycja (głównie Koalicja Obywatelska) dążą do zalewu Polski imigrantami z krajów trzeciego świata. Nasza redakcja pisała o tym już miesiąc temu, że rządzący wpuszczają bardzo dużą ilość imigrantów zarobkowych, ponieważ tak wynikało z oficjalnych danych. Dziś wychodzi na światło dzienne, że tak naprawdę takich ludzi mogło być jeszcze więcej jak i również że takie transfery mogły mieć charakter korupcyjny. Dziś spróbujemy zobrazować jak ta sytuacja wpływa na Polską demografię, posługując się jedynie oficjalnymi danymi, przez co sytuacja tak naprawdę może wyglądać o wiele gorzej.

Nastawienie Polaków do imigrantów

Już od 2015 roku, kiedy to na dobre rozpoczęła się debata w sprawie uchodźców, imigrantów itd. można było zauważyć, że Polacy są nastawieni raczej negatywnie. Pozwoliło to w 2015 roku PiS wygrać wybory parlamentarne, kiedy w opozycji to rządzącej Platformy Obywatelskiej postawili sprawę jasno, że nie będą zgadzać się na żadną imigrację zaproponowaną przez Komisję Europejską. Dziś po 8 latach rządów Zjednoczonej Prawicy widzimy, że to PiS jest najbardziej proimigrancką partią 3 RP. Ostatnia afera jeszcze bardziej wzmacnia tą narrację co psuje obraz PiS-u jako partii, która dba o bezpieczną Polskę.

Widać, że przeciw relokacji imigrantów najbardziej są wybory PiS (Źródło: Forsal.pl)

Wizy dla wszystkich

Wchodząc na najpopularniejsze media społecznościowe można dostrzec znaczną ilość treści zachęcającą do przyjechania do Polski. Twórcy takich treści reklamują się łatwym zdobyciem wizy, a później nawet i paszportu. Widać również, że wiele obcokrajowców, często z krajów obcych kulturowo Polsce takich jak Indie albo państwa Afrykańskie, bardzo ciepło wypowiadają się o naszym kraju i zachęcają innych do przyjazdu. Generuje to jeszcze więcej chętnych, szczególnie z krajów muzułmańskich. Kończy się to tym, że w Polsce coraz bardziej rośnie przestępczość i niebezpieczeństwo na ulicach. 

Jedna z reklam na TikToku zdobycia Polskiej wizy

Wpływ na demografię

W naszym ostatnim felietonie dotyczącym imigracji sprawdzaliśmy jak kształtuje się demografia wśród imigrantów zarobkowych. Dziś słysząc o aferze wizowej można się spodziewać, że do Polski wjechało jeszcze więcej młodych muzułmańskich mężczyzn niż by to wynikało z oficjalnych danych. Stwarza to wielkie zagrożenie dla kraju jak i również całej strefy Schengen. Zdarza się coraz więcej sytuacji gdzie potencjalni terroryści mają Polską wizę, co wskazuje na to, że do Polski byli tak naprawdę wpuszczani ludzie bez żadnej kontroli. Ma to tragiczny wpływ na demografię Polski i najpewniej będzie wywoływać negatywne skutki w przyszłości. 

Najpewniej stosunek z nielegalną imigracją wygląda jeszcze gorzej ponieważ większość pracy oferowanej na mediach społecznościowych to praca fizyczna

Źródła:

Spodobał ci się artykuł? Przeczytaj kolejny!